Děti i učitelé se dočkali, konec školního roku nastal a rozdávalo se vysvědčení. My jsme s vysvědčením na konec školního roku nečekali a nechali uživatele hodnotit PORT.ALL pomocí zpětných vazeb po celý rok. Výsledkem byl seznam nejčastějších přání na zlepšení aplikace. Následovala dohoda s GŘ HZS ČR na rozvoji a zapracování některých zlepšení aplikace a výsledkem je nová verze PORT.ALL, která byla v minulých dnech nasazena do ostrého provozu.

 

Na co se uživatelé mohou těšit?

V prvé řadě byl celý portál převeden na 64-bitovou architekturu, aby aplikace mohla lépe využít dostupné zdroje a pracovala rychleji a spolehlivěji. Občasná hlášení o nedostatku paměti by tak měla být minulostí.

Z pohledu uživatelů je pak velkým zlepšením rozdělení ZOZ na část společnou a část výhradně pro jednotku SDH. Nově tak můžete za vaši jednotku editovat ZOZ k události, na které spolupracovalo více jednotek, aniž byste si událost navzájem zamykali a museli jste čekat, až jiná JSDH svou zprávu dopíše a událost vám uvolní.

Při vyplňování ZOZ vám napomůže i integrace vyhledávání majitele/uživatele podle IČO nebo názvu z Rejstříku ekonomických subjektů.

Častým přáním byl rovněž násobný výběr činností, který je od nové verze také zprovozněn, stejně jako násobný výběr členů jednotky pro evidenci Odborných příprav.

Důležitou změnou je rozlišení mezi ZOZ a ZOČ, jak při vyplňování, tak v různých přehledech, které lze zobrazit pro ZOZ, ZOČ nebo oboje. ZOČ jsou rozlišeny i barevně v přehledu událostí.

Upraveny byly i funkce pro zobrazení poplachu a tisk mapy, které se v produkčním prostředí nechovaly zcela korektně.

Novou funkcí PORT.ALL je odesílání vzkazů e-mailem. Při zadávání vzkazu můžete zaškrtnout, zda se má poslat i e-mailem a pokud ano, tak komu – buď všem členům s vyplněnou e-mailovou adresou (bez ohledu na to, jestli je tato osoba i uživatelem PORT.ALL), nebo všem portálovým uživatelům.

 

Drobných změn bylo mnohem více – doplnění textové poznámky u činnosti, přebírání časů techniky z časů události a naopak a další. S celým výčtem rozdílů se setkáte v přehledu Změny ve verzích, dostupném přímo z aplikace PORT.ALL.

Další vývoj aplikace

Mezi častá přání patří změna designu aplikace a její přepracování do podoby moderní, responsivní aplikace. Ano, je pravda, že aplikace spatřila světlo světa ve zkušebním provozu už v lednu roku 2012 a dnes může působit zastaralým dojmem. Kdo si už tehdy představoval, že by rád vyplňoval ZOZ na mobilním telefonu přímo z místa zásahu? Komplexnější přepracování aplikace na pořadu dne zatím není.

Avšak i zde situace pomalu dozrává k tomu, že se tato možnost začíná uvažovat a diskutuje se nad možným rozsahem a termíny takové rozsáhlejší úpravy. „Chceš-li Boha rozesmát, sděl mu své plány“, říká Woody Allen. No, nebudeme zatím nikoho rozesmávat.

 

Krásné prázdniny všem a uživatelům PORT.ALL zvláště.

… a věřte, že vaše dopisy (ani zpětné vazby) v koši nekončí.